Muminki

Fani sympatycznych, fikcyjnych trolli (Muminków) żyjących gdzieś w fińskiej dolinie, na pewno będą zauroczeni kolekcją Moomin marki Arabia Finland.

Grafika na naczyniach jest przepiękna, co ważne przedstawia postacie z książek o Muminkach w sposób taki, jak wymyśliła sobie to ich twórczyni Tove Jansson. Wszystko za sprawą Tove Slotte, miłośniczki tych czarujących istot, która od lat 90’ zajmuje się ozdabianiem ceramiki muminkowymi motywami. Inspirując się ilustracjami z opowieści, tworzy oryginalne wzory.

W ofercie znajdują się między innymi szklanki, kubki, talerzyki, miseczki, dzbanki więc bez trudu możemy skompletować zestaw śniadaniowy, z ulubionymi bohaterami z Doliny Muminków. Każdy znajdzie swoją ulubioną postać. Naczynia przedstawiają zarówno głównych bohaterów, czyli Muminki, ale również ich przyjaciół Małą Mi, Mimblę czy Włóczykija. Nie zapomniano także o mniej przyjaznych mieszkańcach, można znaleźć również ceramikę z Buką (The Groke), czy Bobkiem (Stinky).

Produkty z kolekcji Muminki spodobają się dzieciom – ozdobione są pięknymi rysunkami, pełnymi barw. Kubki zostały wyprofilowane, lekko zwężają się ku dołowi, ich środek ciężkości znajduję się w podstawie, są stabilne i wygodne dla małych rączek. Na naczyniach, w zależności od serii, znajdują się pojedyncze postaci lub historie z codziennego życia, jakie toczy się w krainie Muminków. Na pewno te obrazy wzbudzą ciekawość u najmłodszych.

Jesteśmy przekonani, że kolekcja naczyń z Muminkami przypadanie do gustu również osobom dorosłym, które lubią oryginalne dodatki. Kolorowa porcelana ożywi każde wnętrze, a posiłki serwowane na takiej zastawie będą smakowały wyśmienicie. Miłośnicy nieco subtelniejszych barw, także znajdą coś dla siebie. Losy Muminków przedstawione zostały również w czarno-białych barwach, gdzie często grafika przypomina szkicowaną ołówkiem, a pojedyncze kolorowe elementy nadają niepowtarzalnego charakteru całemu rysunkowi.

Produkty Arabia Finland mogą stać się doskonałym, spersonalizowanym prezentem, bo jak wiadomo, każda postać miała do przekazania czytelnikowi swoje indywidualne spojrzenie na świat. Wszystkie naczynia wykonane zostały z wysokiej jakości porcelany, są odporne na niską i wysoką temperaturę, można ich używać w piekarniku i mikrofali (z wyjątkiem tych, które zostały ozdobione metalem, złotem lub platyną). Kolory i grafiki na produktach Moomin by Arabia Finland są trwałe, bez obaw możemy nawet codziennie nasze kubki i talerzyki myć w zmywarce.