Skandynawski styl w domu

<span style='font-size:16px;font-weight:bold;'>Skandynawski styl w domu</span><br /><span style='font-size:10px'>Zdjęcie 1 z 1</span>

Podstaw stylu skandynawskiego, należy doszukiwać się w surowym, zimnym klimacie Skandynawii. Pragnienie światła i ciepła zdominowało północny design. Podstawowym kolorem jest biel, przełamana szarością, beżami, czasem czernią, gorzką czekoladą, kolorowymi dodatkami. Okna nieprzysłonięte firanami, tak by wpuścić przez nie jak najwięcej naturalnego świtała. Duża ilość sztucznego oświetlenia, świece, latarenki, dekoracje świetlne – zapewniają ciepły, przytulny nastój po zmroku. Podłoga wykonana z naturalnych desek, pobielonych lub jedynie olejowanych, na niej miękkie dywany, chodniki, skóry zwierząt. Ściany zdobią poroża, lustra, grafiki w prostych ramach, cytaty. Wnętrza w północnym stylu ocieplają naturalne tkaniny, pledy, koce, skóry, poduszki i poduchy. Jeśli lubisz jasne, przestronne, a zarazem przytulne i ciepłe wnętrza – skandynawski design jest idealny dla Ciebie.

Jak meble mogą zmienić wnętrze

O charakterze stylu, w dużej mierze, decydują meble. Zamieniając zabudowane, przytłaczające meblościanki i szafy, zwłaszcza te w ciemnych kolorach, na otwarte półki, regały, przeszklone witryny, sprawimy, że nawet małe mieszkanko, będzie wyglądało na większe i jaśniejsze. Bardzo ważny jest kolor – jasne meble, odbijają światło, dzięki czemu zyskujemy wrażenie większej przestrzeni. Zanim zdecydujemy się na zupełną wymianę mebli, przyglądnijmy się temu, co mamy. Czasem wystarczy zmienić fronty szafek na białe lub pobielić starą szafę, by nadać wnętrzu zupełnie nowe, jasne oblicze. Wymiana podstawowych mebli, na proste, modułowe, o neutralnym wzornictwie i barwach, stanowi doskonałą bazę do dalszych aranżacji, daje nam większe pole do popisu w doborze dodatków i bibelotów.

Odpowiedni dobór mebli

Gdy decydujemy się na urządzenie wnętrza w skandynawskim stylu, przy doborze mebli kierujmy się żelazną zasadą „mniej znaczy więcej”. Minimalizm, prostota, funkcjonalność – to cechy charakterystyczne dla skandynawskiego wyposażenia. Meble, wykonane z drewna lub sklejki, najczęściej pomalowane są białą farbą lub jedynie bejcowane czy olejowane, tak by podkreślić naturalny rysunek drewna. Jako, że Skandynawowie wysoko cenią sobie życie rodzinne, jednym z najważniejszych mebli ich domów, jest duży, drewniany stół. Krzesła wokół niego, mogą być zarówno industrialne z plastiku, metalu, jak i klasyczne z dekoracyjnymi oparciami. W salonie, podstawowym meblem jest duża, miękka kanapa, przy niej stolik kawowy. Skandynawski styl to eklektyzm. Łączenie starego z nowym, nowoczesnego industrialnego designu z klasyką. Dlatego jak najbardziej do wnętrza urządzonego w takim stylu fantastycznie wpasuje się fotel lub krzesło z czasów PRL – u, czy stary drewniany kredens. Decydując się na aranżację wnętrza w północnym stylu, warto skorzystać z bogatej oferty sklepów internetowych, które oferują szeroką gamę dobrej jakości drewnianych, skandynawskich mebli oraz dodatków rodem z krajów północy.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię