Świąteczne inspiracje z MagiaPolnocy.pl

<span style='font-size:16px;font-weight:bold;'>Świąteczne inspiracje z MagiaPolnocy.pl</span><br /><span style='font-size:10px'>Zdjęcie 1 z 1</span>

Najwyższy czas zacząć już odliczać dni do Gwiazdki i poważnie zastanowić się nad wyjątkowym udekorowaniem mieszkania na bożonarodzeniowe świętowanie. A jeśli chcemy stworzyć w domu modne i przede wszystkim ciepłe, świąteczne aranżacje, polecamy wnętrze o skandynawskim charakterze. Główne cechy północnego stylu to naturalne materiały, faktury, kolory ziemi oraz wysoka jakość produktów. Nie bójmy się zrezygnować z jaskrawej czerwieni i zieleni na poczet wszechobecnej w pomieszczeniu bieli, szarości i beży. Stonowane kolory we wnętrzu wprowadzają w nim spokój i przyjazny klimat, a jeśli dołożymy do tego drewniane dodatki i naturalne tkaniny, poczujemy się jak w górskiej chacie, gdzieś na północy Europy. Dlatego zainspirujmy się pomysłowymi, skandynawskimi dekoracjami i do dzieła. Jest jeszcze sporo czasu!

Piękny, minimalistyczny styl skandynawski

Za co kochamy styl skandynawski? Przede wszystkim za to cudowne połączenie tworzące niepowtarzalny klimat, jakie daje zestawienie zimnej z natury bieli, z ciepłym charakterem drewnianych mebli i dodatków. Pozbawiony kiczowatych kolorów i sztucznych materiałów styl wprowadza do domu elegancję i na najwyższym poziomie. Trudno sobie wyobrazić rodzinne święta bez pomysłowo przygotowanego miejsca do relaksu po wigilijnej uczcie. Dlatego na kanapę i fotele porozkładajmy miękkie poduchy, pledy i oczywiście znak północy - jasne futra wnętrzarskie. Pamiętajmy, że dzieci uwielbiają siadać na podłodze, więc i tam przygotujmy wygodne siedziska. Wiadomo, że nastrojowe światło nie uzyskamy za pomocą ledowych żarówek, ale jeśli ustawimy wokół kilka lampionów i świeczników - atmosferę wieczoru przy kominku mamy gotową.

Dekoracje świąteczne w skandynawskim stylu

Na Boże Narodzenie najważniejszy jest rodzinny klimat, który możemy podkreślić zabawnymi lub stylowymi dekoracjami świątecznymi. To przecież kilka magicznych dni w roku, dlaczego więc nie zaszaleć z ozdobami z klasą? Postawmy na skandynawskie przedmioty, które posłużą nam na lata. Motyw przewodni na święta to gwiazdka i zwierzęta. Na poszewce poduszki, na obrusie, w kształcie choinkowych bombek. Świąteczne dekory wykonane z papieru, drewna i porcelany. Lampiony w kształcie domków, a w szklanym słoju gałązki przyniesione z weekendowego spaceru, wystarczy dodać im trochę szronu malując je na biało. Najważniejsza zasada to konsekwencja w dekorowaniu i konsekwencja przy wyborze jasnych przedmiotów do jasnych wnętrz. Skandynawski styl kocha naturalne motywy roślinne, dlatego świąteczne wianki zawieszane na drzwiach wykonane są z szyszek, lasek cynamonu i ozdobione bombkami w kolorze miedzi – dekoracje o prostych formach, ale z pomysłem. Na ścianie zamiast całorocznych obrazów, na świąteczny czas, możesz powiesić skandynawskie, czarno-białe grafiki przedstawiające np. łosia lub jego poroże.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię